Dlaczego warto kupić sukienkę komunijną wcześniej?

Komunia święta to dla dziecka jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dla dziewczynki równie ważna jest odpowiednia sukienka na komunię, dzięki której ten dzień będzie jeszcze piękniejszy. Najczęściej komunie odbywają się w maju, ale przygotowania warto rozpocząć z wyprzedzeniem. Dotyczy to nie tylko rezerwacji lokalu na przyjęcie komunijne, ale również wyboru i zakupu sukienki do komunii. Dowiedz się, dlaczego warto kupić sukienkę komunijną dla dziewczynki wcześniej

Zaplanowanie budżetu na komunię świętą

Przygotowania do komunii świętej rozpocznij z wyprzedzeniem, najlepiej w okolicach września. Dlaczego? W przypadku takiej uroczystości konieczne jest zaplanowanie budżetu. Warto spisać, na co i za ile możemy sobie pozwolić. Sklepy oferujące sukienki do komunii, zwykle otrzymują dostawę nowego towaru na początku roku. Wówczas dostępne są również tańsze sukienki na komunię dla dziewczynek. Wykorzystaj to. Będzie Wam łatwiej znaleźć dla córki piękną sukienkę w korzystnej cenie, która nie nadwyręży ograniczonego budżetu. 

Mam sukienkę na komunię - co dalej?

Sukienki na komunię powinny być wygodne. Kupując strój wcześniej, dajesz sobie i córce czas na poprawki. To ważne, szczególnie, jeśli podczas przygotowań towarzyszą Tobie różne wątpliwości. 

A jak moje dziecko urośnie?

To chyba największa obawa rodziców. Dzieci rzeczywiście rosną szybko, ale... Szansa na to, że w ciągu pół roku córka wyrośnie z kupionej sukienki do komunii jest minimalna. Zaledwie 8-10% dzieci w wieku komunijnym rośnie w takim tempie. 

Jak zmierzyć dziecko komunijne?

Niezależnie od tego, kiedy złożysz zamówienie, najlepiej będzie, jeśli podasz aktualne wymiary dziecka. Dla własnego komfortu, zamawiając sukienkę na komunię w październiku, możesz dodać 2 cm do długości sukienki i około 2 cm do obwodu klatki piersiowej. 

Kiedy warto poczekać z zamówieniem?

Nie należy się spieszyć ze składaniem zamówienia, jeśli Twoja córka choruje na cukrzycę lub z jakiegoś powodu musi przyjmować sterydy. Wówczas istnieje większe ryzyko szybko zmieniającej się wagi. Wstrzymaj się z zakupami również wtedy, gdy obserwujesz u swojej córki nagłe skoki wzrostu.

Odpowiednie akcesoria komunijne

Pierwsza komunia święta to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu dziecka, które wymaga odpowiedniej oprawy. Pamiętaj jednak, że nadmiar akcesoriów komunijnych, nie pomoże w świadomym przeżywaniu uroczystości. Wybierz delikatne dodatki, które podkreślą wyjątkowy charakter tego dnia.  

Sesja zdjęciowa przed komunią

Decydując się na wcześniejszy zakup sukienki, możesz zorganizować sesję zdjęciową przed komunią. Dzięki temu zaoszczędzisz Wam dodatkowego stresu. To będzie także doskonały moment na to, by córka oswoiła się z sukienką do komunii, która nie jest strojem noszonym na co dzień. 

Pierwsza komunia to święto Twojego dziecka

Martwisz się, że Twoja córka jednak urośnie? Sklepy oferujące sukienki dla dziewczynek często pomagają w takiej sytuacji. Możesz też skorzystać z usług krawca, który dopasuje sukienkę. Jednak przede wszystkim pamiętaj, że pierwsza komunia to święto, dlatego warto zadbać o dobre samopoczucie, które pozwoli się tym świętem cieszyć. 

Zadzwoń Napisz