Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

 

Aby wybrać odpowiedni rozmiar dla swojej sylwetki, porównaj wymiary podane w tabeli rozmiarów ze swoimi wymiarami.

Poniżej najdziesz opis, jak w łatwy sposób samodzielnie się zmierzyć.

Wybierając produkt, za każdym razem sprawdź załączoną tabelę rozmiarów – w zasadzie każdy produkt ma swoją indywidualną tabelę. Co to oznacza? W różnych produktach te same rozmiary mogą wskazywać na różne wymiary i dlatego tak ważne jest każdorazowe sprawdzanie tych informacji.

Nasza rada: nie porównuj wymiarów pobranych na płasko z odzieży – zmierz siebie.

W przypadku gdy nie będzie można dobrać rozmiaru standardowego, proponujemy możliwość złożenia zamówienia z usługą dopasowania do wymiarów sylwetki, czyli uszycia na miarę.

 

Tabela rozmiarów

 

Przy każdej naszej sukience, kombinezonie, spódnicy - załączona jest tabela rozmiarów. Tabele różnią się dla poszczególnych modeli. Podane wymiary odpowiadają wymiarom sylwetki czyli odzież uszyta wg tej tabeli, pasuje na podane wymiary sylwetki. Jeśli wymiary są podane na płasko – również taką informację znajdziesz w opisie.

Sukienki są zaprojektowane dla wzrostu 162-170 cm .

W przypadku przekroczenia podanego zakresu konieczna jest dodatkowa regulacja długości stanów ( tak aby linia biustu, talii oraz bioder była na właściwym miejscu), w przeciwnym razie, odcięcie w talii będzie na żebrach lub poniżej pępka, a podkroje pach za płytkie lub za głębokie.

Przy kombinezonach wzrost ma istotne znaczenie – w przypadku osób wyższych niż 170 cm, korpus ( odcinek od ramion do kroku) będzie za krótki i będzie się wpijał w krok, a u osób niższych niż 162 cm – korpus będzie krótszy, a spodnie będą wisieć w kroku.

 

 

 

Jak prawidłwo się zmierzyć? 

 

Korzystając z pomocy drugiej osoby ( lub lustra) , mierzymy się bezpośrednio na bieliznę (w docelowym biustonoszu lub bieliźnie korygującej) , bez zostawiania sobie centymetrów na zapas!.

Mierzymy kolejno: 

1. obwód na biustem < na wysokości pach >

2. obwód w biuście

3. obwód talii < najwęższe miejsce nad pępkiem a pod żebrami >

4. obwód bioder

5. długość spódnicy < od talii do miejsca gdzie ma kończyć się oczekiwana długość > 

6. długość całkowita sukienki < od ramienia po linii pleców do miejsca gdzie ma kończyć się oczekiwana długość>

8.  w kombinezonach : długość nogawki od kroku < w przypadku spodni , uwzględniając odstęp od kroku dla komfortu >

 

 

                 Instrukcja pomiaru dla sukienek                Instrukcja pomiaru dla kombinezonów

 

 instrukcja_mierzenia_sukienki_lakey_logo.jpg instrukcja_mierzenia_kombinezon_lakey.jpg

 

Składając zamówienie z opcją dodatkową szycia na miarę w oknie "dodatkowe uwagi/pomiary" prosimy o dopisanie informacji ważnych np. krótki/długi korpus lub inne, a które mogą mieć wg Ciebie istotne znaczenie dla wykonania zamówienia. 

 

 

Jeśli nie jesteś pewna jak się zmierzyć lub masz dodatkowe pytania skorzystaj z formularza kontaktu, a my postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania.

 

Zadzwoń Napisz