Sukienki pokomunijne, w co ubrać dziecko po kościele?

Sukienka pokomunijna to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy do sakramentu przystępować będą w albie. Jeśli Twoja córka marzy o kreacji, dzięki której poczuje się naprawdę wyjątkowo podczas przyjęcia komunijnego, to specjalnie na tę okazję przygotowana sukienka będzie strzałem w dziesiątkę. Gdzie jej szukać i jaka powinna być sukienka pokomunijna? Podpowiadamy w naszym artykule.

Kolor sukienki pokomunijnej

Zastanawiasz się, jaki kolor powinna mieć sukienka pokomunijna? Tradycyjnie sukienki pokomunijne dostępne są raczej w jasnych lub pastelowych barwach - króluje biel uzupełniona czasem delikatnym, pudrowym różem. Sukienka na przyjęcie po komunii to mniej kościelna (czasem mniej skromna) wersja stroju, dlatego warto, żeby była utrzymana w jasnej kolorystyce. Sukienka pokomunijna w białym kolorze wyróżni Twoją córkę na tle innych, zaproszonych na przyjęcie gości i sprawi, że będzie ona wyglądała wyjątkowo odświętnie. Oczywiście, ostateczny wybór należy do Was - jeśli Twoja córka ma swoją ulubioną kreację lub woli bardziej kolorowe sukienki dla dziewczynek, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na inny model. Ważne, żeby czuła się swobodnie i komfortowo, dlatego warto zaangażować dziecko w proces poszukiwań sukienki komunijnej (szczególnie, jeśli te poszukiwania odbywają się w sklepach online).

Długa czy krótka sukienka po Komunii Świętej?

Sukienki dla dziewczynek na przyjęcie pokomunijne oferowane przez sklepy online i punkty stacjonarne mogą być różne. Długa, krótka, z koronkową wstawką czy tiulowym dołem? To, jaki model sukienki komunijnej wybierzecie, zależy tylko od Was. Długa sukienka pokomunijna jest bardziej odświętna, krótka przed kolano z kolei dużo bardziej funkcjonalna - dziecko może ją założyć także na inne okazje wymagające eleganckiego stroju, np. wesele członka rodziny. Krótka sukienka komunijna nie ogranicza też ruchów - pozwala na swobodną zabawę, bieganie czy jazdę na rowerze.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę

Kolor i długość sukienki pokomunijnej to ważne aspekty. Równie ważny jest jednak także wybór produktu wykonanego z wysokiej jakości materiału, który jest bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka - nie odparza, nie podrażnia i przepuszcza powietrze. Wybierając sukienkę pokomunijną w sklepie, warto zwrócić uwagę by pasowała ona wizualnie do eleganckiego charakteru przyjęcia, nawiązywała stylem do sukienki na komunię, a także była funkcjonalna i zapewniała dziecku swobodę ruchów.

Podsumowanie

Sukienki na komunię, jak i sukienki pokomunijne dostępne w sklepach to odświętne modele. Znajdziecie je m.in. w ofercie naszego sklepu internetowego. W LaKey proponujemy zarówno długie, jak i krótkie sukienki dla dziewczynek, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami i wybierz sukienkę na komunię już dziś!

Zadzwoń Napisz